Підсумки виступів ФК Агробізнес у першому колі Групи А Першої ліги від головного тренера Олександра Чижевського.
Агробізнес сенсаційно завершив перше коло на першому місці в турнірній таблиці. Головний тренер команди відповів на запитання клубної пресслужби.
- Олександре Арсенійовичу, закінчилось перше коло, Агробізнес показав максимальний результат. Якою ви приблизно бачили позицію Агробізнеса після першого кола в групі А перед початком чемпіонату?
- Однозначно, щоб не лукавити, скажу, якби стверджував, що ми наберемо стовідсотковий результат після першого кола, ніхто б в це не повірив.
Звичайно, завжди хочеться кращого, в кожній грі виходити і перемагати... І футболісти десь прониклись цією ідеєю. Сам підхід гравців до кожної гри сприяв хорошому початку. Далі відчули смак перемог, впевненість у собі. Це дозволило здобути такий результат.
- Влітку Агробізнес вийшов з відпустки чи не перший серед інших суперників по групі. Був переконливим у контрольних матчах і таким же в першому колі. Чи можна вважати, що ранній вихід у тренувальний процес та ретельна підготовка до сезону стали головними факторами успіху в першому колі?
- В певній мірі так. Тому що, увійшовши швидше в тренувальний процес, змогли запросити тих футболістів, яких хотіли бачити в своїй команді. Деякі футболісти охоче приїжджали на перегляд, поки інші команди ще не збиралися, що нам дало великий плюс.
Також з деякими з гравців домовлялися ще по ходу закінчення минулого чемпіонату, тож вони з'явились в команді з першого тренування.
В першу чергу намагалися у міжсезоння підсилити атакуючу ланку. Нам це вдалося.
Чому швидше зібралися? Щоб було більше часу подивитися нових футболістів, награти оптимальний склад... Це принесло нам користь, ми провели хороші спаринги з хорошими командами. І вже на зборах стали показували непоганий якісний та результативний футбол в контрольних матчах.
- Найкращий бомбардир команди на сьогодні Максим Войтіховський, який до цього грав на різних позиціях, розпочинаючи із захисника. Чи можна сказати, що Войтіховський як центрфорвард вже повністю сформований футболіст?
- Він до нас не прийшов захисником. Адже у Чорноморці вже грав центральним нападником, тому це для нього не була нова позиція. Перші півроку в Агробізнесі від нього хотілося більшого. Але, починаючи з літа, він пройшов з нами повноцінні збори, став більше працювати над собою, що принесло, в першу чергу йому результат і загалом якість його гри суттєво зросла.
Футболіст росте в першу чергу, коли він сам захоче. У перші півроку в нашій команді можливо в нього було не те відношення до роботи, до свого амплуа. Зараз він суттєво прибавив і на сьогоднішній день грою Войтіховського тренерський штаб задоволений.
Настирний в атаці Максим Войтіховський
- Чи вдасться втримати Макса у команді у зимове міжсезоння?
- Однозначно, ми б хотіли його залишити в команді. Будемо сідати, розмовляти. Але не все залежить від нас, тому що є свої нюанси. Та, принаймні зі своєї сторони, ми все зробимо для того, щоб його залишити в Агробізнесі.
- Якщо Войтіховський все ж піде і, зважаючи на те, що повноцінно відновиться Тарас Пучковський, чи шукатимете підсилення у атаці на весну?
- Однозначно будемо шукати підсилення в атаці. І не тільки центральних нападників, а й крайніх. Тому що здорова конкуренція нікому не завадить. Нехай футболісти виходять і доказують на футбольному полі свою майстерність.
- Перед сезоном ви підсилились одразу трьома атакувальними фланговими гравцями. Кожен з них не випадає з гри. Принаймні виходять по черзі у складі команди, на полі проводять приблизно однаковий ігровий час. Можна вважати, що позиція крайніх нападників зіграла значну роль в успіху?
- Дійсно, гравці на цих позиціях нав'язали здорову конкуренцію, але на сьогодні з чотирьох крайніх нападників немає чіткої визначеності по кожному з них, хто з них є гравцем основного складу. Можливо, десь це і добре, але для тренерів це є певною проблемою, тому що не знаєш перед наступним матчем, на кого ставити. Тому, як сказано вище, по крайніх нападниках є питання, хочеться він них трохи більшого.
- Хто найсильніший (після Агробізнеса) у Групі А Першої ліги? Якщо судити по матчах Агробізнеса із суперниками по групі?
- Важко відповісти на це питання. Зараз в групі всі команди більш-менш одного рівня, з усіма було нелегко грати. Кожен по-своєму будує гру. Але в плані самої гри, як я вже колись говорив, це - Епіцентр. В плані ведення гри, в плані контролю м'яча. Постійно на м'ячі, в цьому плані з ними найважче тягатися. Але, загалом, всі команди зараз намагаються грати в комбінаційний футбол. Комусь везе більше. Немаловажний фактор в такій ситуації - це фарт.
Епізод центрального матчу першого кола в Групі А - Агробізнес - Епіцентр
- Багато «спеціалістів» говорять, що Агробізнес набрав достатньо очок і в другому колі буде "продавати" матчі… Що можете їм відповісти?
- Ну якщо "спеціалісти" так думають, то хай собі думають...
В нас є свій план на друге коло. Зрозуміло, нам як команді, хочеться на високому рівні пройти як перше коло, так і друге, щоб піти на зимову перерву в лідерах. Але це - футбол і ніхто не застрахований від втрат. Зрозуміло, що ми будемо налаштовувати футболістів виходити, показувати хорошу гру і досягати позитивного результату. Від другого кола буде залежати, наскільки ми можемо реально претендувати на високі місця в Чемпіонській групі, якщо туди потрапимо.
- Кілька років тому в довоєнному Агробізнесі вам вдалось створити команду, яка стояла за крок від УПЛ і перемагала Шахтар. Прикро, що війна внесла свої корективи і цієї команди вже немає. Зовсім нова команда за рік стала, можна сказати, Агробізнес Чижевського 2.0. Вже добре видно хороший рівень нової команди. На що ще може бути здатна вона у майбутньому?
- Так, якщо порівнювати попередній рік, коли ми тільки зібралися, це були одні футболісти. Спочатку вони після обласних змагань відчули Першу лігу. Багато футболістів виросли в плані якості гри. Змужніли, відчули впевненість в своїх діях. Тож вважаю, що ця команда на багато що здатна. Команда й зараз з кожним днем росте в плані гри, тактики. Тому й маємо результат.
- Чи слідкуєте за матчами Групи Б? Порівняйте рівень груп А і Б. Які бачите сильні команди в сусідній групі?
- Детально ще не слідкував за матчами по групі Б. Так, частково переглядав окремі ігри. Зрозуміло, що неспроста у лідируючій групі йде ЮКСА і СК Полтава. Не будемо відкидати Металіст 1925, який потужно фінансово стоїть на ногах і через зиму це буде зовсім інша команда. Тому в чемпіонській групі, в яку нам ще треба потрапити, простих команд не буде, зрештою як і зараз в обох групах. Кожен суперник нав'язує боротьбу і нікому не буває в іграх легко.
- Найближчий наш суперник - Металіст (Харків), з яким у нас вдало складались попередні матчі. Але, очевидно, він зараз зріс у майстерності, зокрема впевнено відіграв останні ігри. Наскільки це буде інша команда у матчі з Агробізнесом у п'ятницю в Ужгороді?
- Буде дуже складний матч для нас, тому що Металіст - дуже хороша команда. Де поставлена гра, де зібрані молоді футболісти, які в дійсності грають у хороший комбінаційний футбол. Не б'ють м'яч куди попало. Останні матчі показали, що команда прибавляє з кожною грою. Недаремно вони піднялися на четверте місце в турнірній таблиці групи А. Вони обіграли Минай. Як би там не було, але 3:0 - це серйозний результат. Я дивився і попередні їх матчі, команда прогресує і грає в хороший футбол. Можливо, їм не вистачає стабільності через молодість, але те, повторюю, що для нас з Металістом буде дуже складний матч - однозначно.
ПЕРША ЛІГА 2025/26. УЧАСНИКИ
М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
1 | Ворскла | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
2 | Лівий берег | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
3 | Інгулець | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
4 | Чорноморець | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
5 | Агробізнес | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
6 | Металіст | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
7 | Буковина | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
8 | ЮКСА | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
9 | Вікторія | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
10 | Прикарпаття | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
11 | Нива Тр | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
12 | Минай | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
13 | Фенікс-Маріуполь | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
14 | Поділля | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
15 | Пробій | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
16 | Чернігів | 0 | 0 | 0 | 0 | 0-0 | 0 |
ЧЕМПІОНАТ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ 40+ (2025)
М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
1 | Агробізнес В | 6 | 6 | 0 | 0 | 19-1 | 18 |
2 | Агробізнес НУ | 6 | 4 | 0 | 2 | 10-6 | 12 |
3 | Ветеран Хмельн. | 6 | 2 | 0 | 4 | 7-10 | 6 |
4 | Іскра Теофіполь | 6 | 0 | 0 | 6 | 0-19 | 0 |