Агробізнес зіграє у Львові перший контрольний поєдинок

1 липня 2018 суперником буде команда Прем'єр-ліги.

Агробізнес вдруге в своїй історії зіграє з командою з Прем’єр-ліги. Єдиним попереднім суперником Агробізнеса з команд із найвищого українського дивізіону був рівненський Верес, з яким доля звела волочищан у минулорічному розіграші Кубку України. Тоді у Волочиську Агробізнес зіграв гідно, маючи шанс перемогти, однак у додатковий час таки дав слабинку. 1:2 при рівній грі. Це був важливий бойовий поєдинок та офіційний матч.

Матч з Карпатами буде першим контрольним поєдинком Агробізнеса у підготовці до нового сезону. Вперше спаринг-партнером буде команда з Прем’єр-ліги. До цього якось було важко взяти у партнери-суперники команду такого рівня. З друголіговими командами, що прийшли з аматорів, представники еліти не сильно рахувалися. Та сьогодні Агробізнес – чемпіон Другої ліги, команда вже у статусі першолігової і це вже зовсім інша іпостась. На Агробізнес тепер дивляться саме з позиції як на команду-переможця, та очевидно міцного представника другого за силою дивізіону. А також пам’ятаючи тріумф команди у минулому сезоні і зважаючи на круті підйоми по футбольній ієрархії за короткий футбольний період.

Головний тренер Агробізнеса Андрій Донець продовжує робити ставку на гравців, з якими прийшов з аматорів, і для успішного волочиського тренера матч з основним складом Карпат саме та можливість, щоб випробувати своїх гравців на суперникові класом вище. Тож для Донця недільний матч очевидно буде дуже інформативним, щоб побачити потенційні можливості своїх підопічних і прояснити, що від них можна чекати у протистояннях з міцними командами.

Для самих гравців це теж момент істини і можна не сумніватися, що їх самовіддача буде на максимальному рівні. І випробувати себе, свої можливості на престижних карпатівцях – амбіції, особливо молодих гравців, теж неабиякі.

А що Карпати?

Команда неоднозначно провела минулий сезон. Були успішні матчі, але були і відверті провали. Були і фінансові перипетії і скандали. Неоднозначні рішення керівництва, штрафні санкції, розчарування уболівальників і т.д. Та все ж львів’янам вдалася кінцівка чемпіонату, яка була визначальною. В трьох останніх матчах Карпати грали з своїми безпосередніми учасниками за виживання. У гостьових матчах львів’яни двічі зіграли унічию (1:1) з Чорноморцем та Зіркою, а в останньому матчі вдома впевнено перемогли Сталь (3:0) і зайняли високе 8-е місце у нижній «шестірці», одразу за Олександрією.

Команду зі Львова люблять не тільки в місті Лева, - це головна команда Галичини, за неї уболівають і поза її межами. Це зобов’язує. І треба сказати, що на наступний сезон Карпати плекають надії стати сильнішими, і грати не за виживання, а за єврокубки.

Карпати навіть в останні не особливо «зіркові» роки вирізнялись своїми «зірками», які періодично з’являлись в команді. Нещодавно такою постаттю був "український аргентинець" Густаво Бланко-Лещук. Гравець непогано себе проявив і пішов на «шахтарські» хліби – це звичайно його вибір.

Не менш легендарна постать Карпат – Ігор Худобяк – не Халк, а Ярославович, який на початку 2018 року подався до Казахстану. Екс-гравець збірної України Худобяк провів за Карпати свої кращі часи, зігравши за команду близько 300 офіційних матчів.

Зараз головна «зірка» Карпат, про яку найбільше говорять – колумбієць Хорхе Карраскаль. Першим клубом колумбійця в Європі після прибуття з Латинської Америки був іспанський клуб Севілья, в який він перейшов у 2016 році, однак в основному складі команди так і не заграв. (1 матч). Перейшовши в аренду в Карпати добре проявив себе, ставши лідером команди. Днями він підписав контракт з клубом.

Подейкують, що це для того, щоб його успішніше можна було продати. Як би там не було, але колумбійського 20-річного плеймейкера викупили у Севільї за 2 млн. євро і це найбільша трансферна сума в історії Карпат. Інтернет вже майорить заголовками, що Караскаля бажають отримати клуби з міцних європейських чемпіонатів, однак чи правда це і що з цього приводу думають керівники команди та тренерський штаб, нам на сьогодні невідомо.

Капітаном команди є знаменитий Артем Федецький і нам видається, що при тому, що Артем побував у різних командах і можливо у всяких там шахтарях й заробляв більше ніж у Львові, однак команда зі Львова ментально саме його. Тут він досяг незабутніх футбольних миттєвостей, як наприклад гол Галатасараю в плей-офф Ліги Європи на 93-й хвилині. Він був забитий саме на «Україні» а не на Львів-Арені. Саме на цьому стадіоні більш рідному львів’янам, на якому пройшли історичні матчі львівського клубу, який памятає багато тріумфів однієї з найсамобутніх українських команд, пройде матч 1 липня 2018 Карпати – Агробізнеc.

А що Агробізнес?

Попри частковий екс-аматорський склад команда має майстрів, що добряче понюхали пороху як в Першій лізі, так і наробили шелесту у матчах з грандами. Перш за все мова йде про досвід екс-гравців ФК Тернопіль, які проходили в Кубку України Ворсклу і ледь не пройшли тоді ще міцний Чорноморець. Атласюк, Курило та Семенець повертаються в свою першолігову «гавань» і їх досвід пригодиться в майбутніх поєдинках Першої ліги. Він буде незайвим і в матчі з Карпатами, щоб «розбавити» молодих перспективних, але ще не достатньо довідчених для такого рівня суперництва гравців Агробізнеса та додати впевненості у контрольному матчі.

***

Агробізнес протренувався лише тиждень. У команди була коротка відпустка через «зоряний» Золотий матч, з якої волочищани вийшли чи не найпізніше з усіх інших клубів. Тож, очевидно, гравці гостей будуть на «важких» ногах.

Попри те, що сезон обидва суперники розпочинають в один час, Карпати, очевидно, вже ближче до оптимальної форми – адже це вже їх третій контрольний поєдинок.

Карпати вперше зібралися 16 червня.

Найпершим спарингом був матч з ФК Галич у м. Галич 22 червня.

Галич - Карпати 3:1
Голи: Турчанський, Кицька, Кушецький - Мякушко

Склад Карпат:
1-й тайм: Пеньков, Федецький, Веремієнко, Лобай, Толочко, Ербес, Ременюк, Гуцуляк, Чачуа, Карраскаль, Акулінін;
2-й тайм: Задерейко, Мірошніченко, Сандохадзе, Лебеденко, Толочко, Вербний, Мякушко, Ді Франко, Войтович, Санчес, Швед

Та більш інформативним очевидно став наступний контрольний матч, який Карпати провели з тернопільською Нивою більш успішно – 2:0

Карпати - Нива (Тернопіль) - 2:0
Голи: Швед, Войтович

1-й тайм: Пеньков, Мірошніченко, Сандохадзе, Ковтун, Вербний, Чачуа, Мякушко, Лебеденко, Ді Франко, Швед, Санчес.
2-й тайм: Пеньков, Лобай, Федецький, Ковтун, Ременюк, Толочко, Ербес, Гуцуляк, Кльоц, Карраскаль, Акулінін.

Голи Карпати забивали по одному в кінці обох таймів. У першому це зробив Мар’ян Швед, у другому – Войтович.

Ключові фігури Карпат на тренеському містку:

Головний тренер Олег Бойчишин (1973). Очолив команду по закінченні осінньої частини минулого сезону, в листопаді 2017.

Виконавчий директор - Даріо Друді (Аргентина, 1987). Прийшов у команду в червні 2017.

У наступному матчі Карпати чекають на Прикарпаття 4 липня. Що ж, футбольне міжсезонне літо триває. Нудьгувати не приходиться вже зараз. А незагорами вже й новий сезон. Зустрінемося на «Україні».