Олександр Чижевський: хотілося б перш за все добавити в атакувальній ланці

Головний тренер ФК Агробізнес відповів на запитання клубної прес-служби та підвів підсумки етапу підготовки команди у Волочиську.

- Завершився тритижневий тренувальний цикл. Чи вдалося здійснити все, що запланували? Підведіть підсумки цього етапу.

- Якщо взяти загалом, то ми провели усю роботу, яку запланували. Як у фізичному плані, так і в технічному, і тактичному. Зрозуміло, що в меншій степені тактичній частині, тому що на цей вид роботи буде в основному акцентуватися в Туреччині. В нас було чотири контрольних матчі, а яких ми мали згадати те, що робили в тактичному плані на попередньому етапі чемпіонату. Тим більше, що в нас добавились нові футболісти. Хотілося, щоб всі завжди були в обоймі, однак частина футболістів хворіли і не брали участі у всіх матчах. Але, повторюся, якщо взяти в загальному, то заплановану роботу ми виконали.

- В ході тренувань та проведених матчів на перегляді була певна кількість футболістів. За цей період було підписано сім новачків. Чи задоволені проробленою селекційною роботою? Наскільки команда укомплектована на сьогодні, і чи готова вирішувати всі поставлені завдання навесні?

- Все покаже турецький збір. Його перша і друга частини. Тому що зимовий збір у Волочиську, що був у нас до цього, штучне покриття і таке інше… Не дає повноцінної інформації. Тих футболістів, що ми підписали – це прерогатива, в першу чергу, моя. Я бачу в них можливості, які нам допоможуть у вирішенні тих питань, які перед нами стоять на сьогоднішній день. Але коли ми вийдемо на зелене поле – буде більш ясна картина, тому що штучне поле і там, де ми готувалися на сьогоднішній день та природнє покриття на турецькому зборі – це зовсім різні речі.

- Які особливості підготовки на турецькому навчально-тренувальному етапі? Чим відрізняється від, скажімо, минулорічного?

- Чим відрізняється? Попереднього року готувалися до кубкового матчу з Шахтарем, який дещо вибивався від звичного графіка. На теперішніх зборах готуватимемось безпосередньо до початку чемпіонату Першої ліги і в нас не буде розриву. Будемо планово готуватися до матчів чемпіонату України, награвати основний склад команди.

В нас буде два етапи підготовки. Перший збір буде за проживання в одному готелі (в цей період в нас заплановано чотири матчі), потім переїдемо в інший готель (ще чотири). На першому зборі, зрозуміло, будемо надавати ігрову практику всім гравцям, які приїхали в Туреччину. Тому що мусимо визначитися з можливостями кожного футболіста, які є в нас в команді. На другому зборі будемо планово готувати тих гравців, які заслуговуватимуть на місце в основному складі. Хотілося б, мені як тренеру, звичайно, щоб у нас після закінчення підготовки було два основних склади, щоб не приходилось роздумувати кого поставити. Щоб кожен футболіст, кого б не поставили, виходив і виконував ці функції, які від нього вимагаються при тій чи іншій схемі, яку б з них ми не застосовували.

- Восени було найбільше питань до лінії атаки. Відтак три нападники покинули команду, з’явились нові форварди. На що можна сподіватися від атакуючої ланки навесні?


Олександр Апанчук

- Ми зробили «чистку» лінії атаки. Тому що кожен тренер робить висновки від фактів і статистики гравців, у даному випадку нападників, скільки вони забивають за сезон. Десь ми пішли на той крок, бо змушені були щось міняти. Сьогодні ми запросили нападника, який має хороші фізичні дані, високорослий, фактурний Олександр Апанчук. Також взяли в атакуючу ланку з певним ризиком футболіста з аматорським досвідом, з чемпіонату Тернопільської області, Дмитра Галадея. Але є надія на те, що він скористається своїми хорошими швидкісними даними, вмінням грати головою. Для того, щоправда, потрібно час, щоб попрацювати з таким футболістом…


Дмитро Галадей

Повторюся – всіх нових футболістів, що ми запросили – моя прерогатива, тому що головний тренер відповідає за результат. Як воно буде в кінцевому результаті, - відповідатиму я. Але я впевнений в тих футболістах, що вони нам допоможуть і в плані завершення атаки, і в плані виконання тих завдань, які перед нами стоять.

- Чи зміниться Агробізнес в тактичному плані в 2022 році,  чи зможе команда здивувати фахівців і уболівальників навесні?

- У футбольному житті все можливо. Неможливого нічого немає. Будемо відходити від тих, хто є в нас в обоймі, якими якісні будуть футболісти після нашої підготовки… На сьогоднішній день ми визначилися із складом, який працюватиме в Туреччині і в подальшому виконуватиме завдання в чемпіонаті. Це завжди є робочим процесом.

Хто буде на сьогоднішній день сильнішим, той гратиме в основному складі.

- Зрозуміло, що головне завдання на сезон – залишитися в Першій лізі. Чи ставите перед собою та командою якісь інші завдання на сезон, в якому залишилося пройти третину шляху?

- Додаткове завдання лише одне – виходити на футбольне поле і перемагати в кожному матчі. Ми для того будемо робити усе можливе і працювати над тим, щоб добавити в агресії в лінії атаки. Тому що в нас було мало забитих м’ячів у попередніх матчах. Хотілося б перш за все добавити саме в атакувальній ланці. Тому що в плані гри, в плані побудови гри запитань немає, але в плані завершення,  в плані заключної фази атаки в нас були проблеми, над якими ми будемо працювати на турецьких зборах.

- Якою бачите Першу лігу весною 2022 року? Чи слідкуєте за суперниками по дивізіону. Хто з них може здивувати у березні?

- Тут не треба далеко заходити… В нас постійно мас-медіа пишуть про Металіст, їх трансферну політику… По Кривбас десь менше, тому що стільки інформації немає. Але знаємо, що Металіст заявляє про те якого рівня купує футболістів, то це однозначно «номер один» в дивізіоні, який ставив завдання підвищитись в класі і він його виконає. Думаю, також цез робить Кривбас, хоча по ньому інформації стільки немає. Але вважаю, що є інші клуби, які активно працюють на трансферному ринку. Все залежить від фінансових можливостей, кого з футболістів можеш запросити, від чого відштовхуватись.

Ми працюємо під ті можливості, які в нас на сьогоднішній день є. Не кожен футболіст, який десь там в свій час досягав певних великих успіхів обов’язково зможе допомогти нашій команді. Робота нашого тренерського штабу заключається в тому, щоб знайти «самородків» і дати їм поштовх у великий футбол.

Пресслужба ФК Агробізнес

2009-2013 Karacool. ( - - ) www.karacool.com.ua free templates Joomla

 Все про футбол на fanday.net